Nykøbing – Fint program i aften og bliver det til hattrick
En hest man kan sige har taget publikum med storm i år er Magnus Ladegårds lille hoppe Hattrick diDamgård.
Hun har i den grad fejet gulv med sine konkurrenter i sine første to starter og hattricket kan måske kommet i hus i dagen 2. løb denne torsdag eftermiddag/aften.
Hun virker driftssikker som sjældent set og fra et godt spor kan kørende René Kjær have sigtet indstillet på spidsen, hvorfra hun nu har gået 18-tider to gange og nu får startvognen til hjælp.
Feltheim for første gang René Feltheim har fået den gode ide at besøge NFT denne gang, og det bliver faktisk første gang han skal køre på den falsterske oval.
Han medbringer tre heste og i hvert fald to af dem kæmper med om de allerbedste placeringer og det handler om Calito og Casino Royal, mens hans sidste deltager Getaway Vincent har galopperet i sine to sidste starter.
Vi ønsker alle en rigtig god fornøjelse med løbene torsdag eftermiddag/aften, hvor der startes kl. 17.00 og sidste løb forventes kørt godt og vel to timer senere, indleder man i dagens baneprogram.
Et program der kan findes her – Klik her.
Der kan spilles med på disse to link til i aften.
[useful_banner_manager banners=1 count=1]
–
[useful_banner_manager banners=19 count=1]







