Vinderhest formidlet her
Vi sætter stor pris på de opdrættere, trænere og hesteejere som har lyst til at benytte vores medie. Det bidrager til vores eksistens år og er medvirkende til at vi kan drive vores travmedie.
I dag sejrede Maj Hackstable på Fyens Væddeløbsbane, og denne er en af mange der er formidlet via vores salgsmenu.
I dag kunne Thomas Grønbæk-trænede Maj Hackstable (Maharajah) vinde i det fynske. Det gjorde den for René Kjær i tiden 1.16,6/2140 m. Volte. Andenpladsen gik til Illusion, mens tredjepladsen gik til Runs in the Family.
Ejer: Thomas Grønbæk
Opdrætter: Frackstad Lantbruksaktiebolag
Træner: Thomas Grønbæk
Kusk: René Kjær
Se løbet her.
Gælder om at levere
Salgsmenuen handler om at levere. Vi er ikke herre over, hvilke heste vi modtager til vores salg eller auktionsside, men det er vores opgave at løfte opgaven.
Vi skal have kunder på hylden til enhver hest og til enhver prisklasse. Det er vores altafgørende opgave, og når den opgave er løst, så skal køber, og sælger selv nå til enighed.
Den altafgørende opgave handler om at have kunder på hånden. Vi bekymrer os ikke om en hest koster 5.000 kr. eller 300.000 kr., som mange måske går og tror.
Den opgave vi står overfor, er den samme om en hest koster 5.000 kr. eller 300.000 kr. Find en køber, og sæt denne køber sammen med sælger, så et salg kan blive en realitet.
Foto af Gorm Foto.







