Store penge at hente i Winterburst
Der kan blive råd til at forsøde hverdagen, hvis man skulle være ene om at finde de syv rigtige i V75-spillet i dag.
Årets sidste V75-omgang er henlagt til Axevalla, og efter blandt andet en jackpot fra Skive i torsdag, er der store puljer i spillet.
Omsætningen er allerede på vej til at runde 30.000.000 skr. og det betyder at en enlige række kan spejde efter over 60.000.000 skr.
Udover Victor Rosleff og Saga Laursen er også en enkelt danskejet hest på startlisten, men det er uden for V75-spillet.
I dagens montéløb starter Flirting Diamond, der ejes i det jyske og er i træning hos Emma E. Johansson på Kalmar.

Spil med hos Bet25
Udover Danske Spil, er det også muligt at spille med hos Bet25, der har et tilbud i forbindelse med V75-spillet.
Spiller du en V75-kupon til Winter Burst-finalen på Axevalla for mindst 45 kr., så får du indskuddet retur op til 50 kr.
Kampagnen gælder ikke for andelsspil placeret via SpilKlub25 eller systemspil, så man skal selv i gang med spillet.
Inden du sætter din kupon, kan du blive klædt godt på med Nicole Marsing og Palle Vennekildes bedste V75-tips i optakten lige her:
Fotos
- Burt Seeger
- Torben Ager
[useful_banner_manager banners=1 count=1]






