Danmarks uafhængige travmedie
SENESTE NYT
Indland

Fire Salg på fire dage – Auktion nærmer sig

Salgsmenuen på Travet.dk har startet september måned over al forventning. I dag, kan Søren Johansson fortælle at Euro Dream er solgt ud af stalden, og dermed kan vi for fjerde dag i træk melde ud.

Der er formidlet fire heste på seks dage fra salgsmenuen.

I aftes modtog Travet.dk en mail fra Norge, hvor man søger løbsheste.

Vi har dermed tyndet meget ud i løbshestene, og netop nu har vi kunder til heste i klasse 1,2 og 4 netop nu, som vi ikke kan servicere grundet den øjeblikkelige succes med fire salg.

Det klager vi ikke over, og salgstallene taler for sig selv.

Auktion 26 til 28 september

Vi afholder auktion den 26 til den 28. september, hvis der er opbakning til dette. Det er auktion i Sverige, Norge og Danmark. Vi overvejede længe om vi skulle springe denne måned over, men når man har sagt A, så må man også sige B trods rekrutterings-materialet måske er begrænset i og med der afvikles fire til fem auktioner i september måned.

Det er muligt at tilmelde sin hest allerede nu til auktionen.

Det gør man ved at ringe på 4242 9451 eller skrive til Ulrik@Travet.dk.

Auktionsvilkår finder man her.

Seneste nyheder

SE ALLE

Relaterede nyheder

Samarbejdspartnere

Ansager Dyrehospital
Spar Nord Arena Aalborg
Dansk Revision
Foreningen af Travopdrættere i Danmark
Venstrebanner 2
Uniq
Stutteri Spring & Stald Tårs
Marc Bæk Nielsen
Ledig plads
PartnereVIRKSOMHEDERNE BAG TRAVET.DK

Flere nyheder

Gå til nyhedsarkivet