Danmarks uafhængige travmedie
SENESTE NYT
Indland

Power Hour på Racing Arena Aalborg

En ny uge – Derbyugen – får en perfekt start når Racing Arena Aalborg blænder op for en omgang ’Power Hour’. Der venter otte løb med hovedvægten på de fire indledende løb, som udgør dagens største spilleform, V4-spillet.

Glædeligvis har startvilligheden været stor. Hele 86 ekvipager er tilmeldt til en løbsbuket kendetegnet ved stor jævnbyrdighed i løbene.

Dermed er der fine forudsætninger for gode gevinster i de populære stregspil. Vi erindrer om at V4-spillet tager sin begyndelse med 1. løbs start kl. 17.00.

Vær derfor klar med kuponen i rette tid, indleder man i dagens baneprogram.

Værd at holde øje med i dag

4 Løb nr. 4 Sensation stiller til start med to sejre i år, og har her fået et fornuftigt tilbud.

Spilforslaget lyder på plads og vinderspil.

5 Løb nr. 7 Friendly Freddy gør her debut, men undertegnede bed mærke i hestens prøveløb og sidenhen rutineløbet. Den skal man bide mærke i allerede første gang.

Spilforslaget lyder på plads og vinderspil.

6 Løb nr. 4 Diamond Flame gør det godt hver gang, og hesten har været med fremme flere gange i år. Det tror undertegnede også er tilfældet i dag.

Spilforslaget lyder på pladsspil i et åbent løb.

7 Løb nr. 1 El Paso er formidlet gennem salgsmenuen på Travet.dk. Det store spørgsmål er om Jan M. Rasmussen kan køre EL Paso fejlfrit. Hvis det er tilfældet, tror vi ikke hesten taber dette løb.

Vi spiller vinder på El Paso.

Et baneprogram findes på dette link.

Foto af Hesselborg Foto.

Relaterede nyheder

Seneste nyheder

Samarbejdspartnere

Ansager Dyrehospital
Spar Nord Arena Aalborg
Dansk Revision
Foreningen af Travopdrættere i Danmark
Venstrebanner
Venstrebanner 2
Uniq
Stutteri Spring & Stald Tårs
Marc Bæk Nielsen
Ledig plads