25. august 2026

Læser – Fin service fra Jydsk Væddeløbsbane

Ulrik Pedersen
DEL NYHEDEN X WhatsApp

Fin service fra Jydsk Væddeløbsbane.

Vi har i dag modtaget en mail fra en opmærksom læser, der har gjort os opmærksom på en service fra Jydsk Væddeløbsbane.

Om det er os, der har overset denne mulighed, skal vi lade være usagt, men det er værd at fremhæve. Vi sætter pris på, at læsere deler nyttig information med os, og vi undersøger naturligvis sagen nærmere.

Tak for din henvendelse!

Vi kan derfor gøre opmærksom på denne service:

Vil du have programmet tilsendt pr. mail?

Er du interesseret i at modtage en mail med link til Jydsk Væddeløbsbanes baneprogram når det foreligger nogle dage inden løbsdagen?

Så send blot en mail til: mailservicejvb@mail.dk og skriv ‘baneprogram’ i emnefeltet.

Du kan til enhver tid framelde dig servicen igen.

Det er en fin service Jydsk Væddeløbsbane levere.

Historien om Jydsk Væddeløbsbane

Jydsk Væddeløbsbane er en af Danmarks ældste og mest kendte væddeløbsbaner. Her er et kort overblik over dens historie:

Jydsk Væddeløbsbane blev grundlagt i 1924 i Aarhus, hvilket gør den til en af de ældste væddeløbsbaner i Danmark.
Banen blev etableret for at fremme ridesporten i Jylland og har siden været et centralt sted for trav- og galopløb.

Gennem årtierne har banen gennemgået flere moderniseringer for at forbedre faciliteterne for både heste, jockeyer og tilskuere.
Den har været vært for flere store løb og begivenheder, der har tiltrukket både nationale og internationale deltagere.

Fotos af Ole Hindby.

 

[useful_banner_manager banners=13 count=1]

 

[useful_banner_manager banners=19 count=1]

 

 

SENESTE NYHEDER
895A9421
22. marts 2026

Ingen succes for Julien Sensei

Ingen succes for Julien Sensei Det blev en kort og bitter affære for Julien Sensei, da den danske traver i…
Elsebeth derbyvase
22. marts 2026

Medie – har interviewet Elsebeth

Medie – har interviewet Elsebeth Elsebeth Stausholm har oven på pressemeddelelsen fra Charlottenlund Travbane udtalt sig til travmediet Travronden.
Copilot 20260321 210829 800x600 1 1
22. marts 2026

Kort nyt fra ind- og udland

Kort nyt fra ind- og udland På Travet.dk får du et hurtigt og præcist overblik over de vigtigste nyheder. Vi…
22. marts 2026

Sådan gik det danskerne på Åby

Sådan gik det danskerne på Åby Det blev en skøn eftermiddag i går på Åby-banen i Göteborg set med danske…
SAMARBEJDSPARTNERE