Auktionsindkøb – De går til Pauli Andersen
Mikkel Hove fra Rengøringsservice Danmark investerede i aftes i to nye heste. Travet.dk fangede Mikkel Hove i forbindelse med de to auktionsindkøb.
I går blev hingsten M.T Thierry (Express Bourbon) handlet for 25.000 skr. En veludseende model, som er opdrættet af Misty Trotting AB.
Læs mere her.
Mikkel Hove investerede også i hoppen Tatiana Halbak efter Orlando Vici. Her måtte Mikkel Hove op med 45.000 skr.
Læs mere her.
Til Travet.dk fortæller Mikkel Hove.
– I første omgang, går begge plage til Pauli Andersen, hvor de får lov til at lande Vi ser derefter lidt på individerne, og tager så stillingen derfra.
En af vores dygtige trænere, Michael Lønborg hjælper med logistikken, så de lander trygt i Aalborg. Det er ikke utænkeligt, at han får minimum en af disse ned, når Kenneth og Pauli har haft dem i skole.
Vi håber, at de bliver lidt a la mønstereleven Garfield, som gik i samme skole for to år siden, uddyber Mikkel Hove.






