Racing Arena Aalborg

Aalborg Væddeløbsbane eller Racing Arena Aalborg er en hestevæddeløbsbane beliggende hundrede meter syd for Limfjorden, i den nordvestlige del af Aalborg. Banen benyttes både til galop og travsport.

En omgang: 1000 meter
Bredde: ca. 20 meter
Opløb: 250 meter
Kørselsretning: Venstre om, mod uret
Dossering: Ja, 14%
Snorestart: 8 heste pr. Volte (5+3)
Autostart: 8 heste bag bilen
Open Stretch: Nej

Trænere

Kasper K. Andersen
T: 20 96 08 11
M: kasperk.andersen@hotmail.com

Pauli Andersen
T: 20 47 82 88

Troels Boeck
T: 20 71 69 46
M: boeck@mail.dk

Gordon Dahl
T: 21 62 93 31
M: gd@kvg.dk

Kent Friborg
T: 21 74 22 33
M: teamfriborg@outlook.dk

Bjarne Fyenbo
T: 20 78 21 31
M: fyenbo@merci-halbak.dk

Casper Jensen
T: 22 37 24 17
M: mail@22372417.dk

Flemming Jensen
T: 20 45 80 41
M: teamjensen@sport.dk

Jeppe Juel
T: 40 14 31 40
M: abn@godmail.dk

Allan Kristensen
T: 40 30 14 89
M: pia_allan@mail.dk

Niels H. Madsen
T: 22 33 40 29
M: madsennielshenrik@gmail.com

Mads Hviid Nielsen
T: 25 76 29 74
M: mads_hviid@hotmail.com

Marc Bæk Nielsen
T: 26 17 55 15
M: info@mbtrav.dk

Arne Normann
T: 22 97 59 08
M: a.normann@nordfiber.dk

Leif Nørbak
T: 40 11 82 93
M: noerbaktrav@gmail.com

Jesper Olsen
T: 52 66 75 89
M: jesper.olsen@gmx.de

Anders Pedersen
T: 25 67 43 42
M: anderspop@mail.dk

Bo Westergaard
T: +47 45 11 52 55
M: post@bowestergaard.no

Kaj Westergaard
T: 21 60 47 43
M: westergaard1608@gmail.com

Partnere

Scroll til toppen