Ekstra Bladet – Groft overfald nær travbane
Det er Ekstra Bladet, der i disse minutter har stor fokus på området omkring Charlottenlund Travbane, hvor en kvinde i dag er blevet overfaldet.
Ekstra Bladet skriver:
“En større politiaktion udspiller sig fredag formiddag i området omkring Charlottenlund Travbane, efter en kvinde blev groft overfaldet.
Hun er blevet behandlet på skadestuen.
Politiet har i løbet af morgenen og formiddagen været til stede med flere betjente samt indsatsleder, hunde, helikopter og drone.”
Se Ekstra Bladets dækning her.
Det norske travmedie Trav365.no har skrevet om episoden.
Det samme har flere lokale medier.
Se Politiets udmelding på deres Twitter profil
Voldsepisoden i morges skete rettelig i krydset ved Ordrup Jagtvej og Traverbanevej og drejer sig om et groft overfald på en kvinde, som efterfølgende er blevet skadestuebehandlet. Vi har pt ikke yderligere, men melder fortsat ud her på Twitter, når der er nyt #politidk https://t.co/M2q6GqV0Cj
— Nordsjællands Politi (@NSJPoliti) November 19, 2021
Foto – Skærmprint.